Jak se rodí výrobek ORIFLAME

16. květen 2010 | 10.15 |

Výzkumné a vývojové centrum ORIFLAME(VVC) se nachází v Irsku, na úpatí pohoří Wicklow. VVC bylo založeno v roce 2000 a je technickým zázemím ORIFLAME. Tým odborníků z VVC hraje důležitou roli v procesu vývoje nových přípravků. Úzce spolupracuje s dodavateli a výrobci se společným cílem – vyvinout výrobky vysoké kvality pro různorodé trhy ORIFLAME.

Poskytuje odborné znalosti v oblasti výzkumu, rozvoje, technické podpory a záruky kvality. Všechny výrobky péče o pleť, tělo, i vůně byly vyvinuty a schváleny právě ve výzkumných laboratořích Výzkumného a vývojového centra.

Dnes naši vědci a odborní technici v tomto centru dále vyvíjejí, schvalují a technicky podporují více než 1400 výrobků značky ORIFLAME. Vznikají tu nová složení přípravků péče o tělo a pleť i nové vůně a doplňky. Probíhá tu testování jejich odolnosti a kompatibility, kontrola bezpečnosti a originality receptur. Dodržují se tu přísná pravidla pro naplnění vysokého kvalitativního standartu výrobků a sleduje se, zda vyhovují nárokům firmy i nárokům globálním.

Řada ROYAL VELVET původně vnikla v 70 letech. V polovině let 80. ji obohatily dva nové inovativní systémy – Orisomes, technologie s rostlinným základem, která podporuje pronikání výtažku z měsíčku do pleti, a technologie pro postupné uvolňování vitaminu A, která je obsažena v Osmihodinovém nočním krému Royal Velvet. První patentovanou technologii, kombinaci složek pro zlepšení struktury pleti, byla použita v roce 1977 v řadě Skin Structures.

Roku 2001 byl vyvinut první přípravek s retinolem proti vráskám, využívající technologii mikrokapslí pro uvolňování retinolu do pleti. Ve stejné době vzniklo oddělení zaměřené na technickou podporu a zlepšení komunikace účinků jednotlivých přípravků a složek.

V tomto oddělení probíhaly i klinické a laboratorní studie, zákaznické testy a hodnocení.

Roku 2003 vznikla řada TIME REVERSING, obsahující rostlinný komplex B-Prostimulin, který je zaměřený na příznaky hormonálního stárnutí. Technologické postupy Oriflame se v souladu se striktním etickým kodexem společnosti soustředí na zachování ekologické harmonie. Přísně se vybírají zdroje ingrediencí a respektuje se sociální a životní prostředí všech jednotlivých zemí. V recepturách se nepoužívají nebezpečné složky a výroba podléhá mezinárodním pracovním normám. Za těchto podmínek se vyvíjí a vyrábí všechny přípravky ORIFLAME.

V roce 2003 byla zakoupena továrna na kosmetiku ve Švédsku. Díky tomu se zvýšila v VVC aktivita v oblasti přípravků péče o tělo. Zároveň byla zveřejněna pravidla pro ochranu životního prostředí, která mimo jiné stanoví, že se nebudou používat přísady získané z chráněných rostlinných druhů nebo ekosystémů (například rašelina a olej z růžového dřeva), balení je minimalizované a recyklovatelné a při výrobě dětských doplňků se nepoužívají nebezpečné materiály (jako např. PVC). VVC převzalo také odpovědnost nad obaly výrobků a kontrolou bezpečnostních funkcí. Informace na obalech nyní zahrnují mimo jiné trvanlivost výrobku po otevření a údaje o alergenech obsažených ve vůních.

Roku 2004 VVC zahájilo samostatné testování vyvíjených výrobků. Nechybí v něm ani vlasové studio, ve kterém probíhá hodnocení kosmetických řad péče o vlasy.

V roce 2005 začal ORIFLAME k vývoji přípravků péče o pleť využívat systém rozpoznávání obrazu VISIA-CR, který umožňuje kvantitativní zhodnocení vlastností pletí, jako je pigmentace, vrásky, póry, struktura a poškození slunečním zářením.

Roku 2006 VVC vyvinulo řadu inovativních technologií, mezi nimi například technologii Dermo-Adapt, založenou na spolupůsobení výtažku z listů a plodů švédské brusinky. Tato technologie je obsažená v řadě SKINDIVIDUAL, která pomáhá redukovat první známky stárnutí a která byla úspěšně uvedena na trh v září 2006. Ve stejném roce vznikl i Tri-Peptide komplex, který pomáhá zcela přírodní cestou vyhlazovat vrásky zevnitř. Tuto technologii využívá řada ECOLLAGEN, uvedená na trh v březnu 2007.

K dalším důkazům mimořádných technických a kreativních kavlit pracovníků VVC patří například unikátní řada tělové kosmetiky SWEDISH SPA s výtažky z mořských minerálů nebo rtěnka POWERSHINE, využívající kombinaci oleje z šípkových semínek a metalických perliček.

Od počátku existence Výzkumného a vývojového centra v roce 2000 se počet odborných techniků a vědeckých pracovníků, kteří se věnují vývoji produktů a technické podpoře, zdvojnásobil. Zaměstnanci v VVC pracují s nejpokročilejšími technologiemi a materiály a receptury, které vytvářejí, jsou na stále vyspělejší úrovni. Díky tomu se poskytuje našim kosmetickým poradcům a zákazníkům široká nabídka vysoce kvalitní kosmetiky. Vývoj nových výrobků podpoří i Centrum pro výzkum pleti a partnerství se švédskými výzkumnými subjekty.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře